Uczestnicy
pglowacki
Piotr Głowacki

KW Katowice. 54 lata. Klub Wysokogórski Katowice. Członek Zarządu Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki. Współorganizator i uczestnik kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski, Antarktydy i Atlasu.  Stworzył autorski program “Korona Ziemi z Rozrusznikiem” ponieważ jako alpinista wspina się z tym wszczepionym urządzeniem. Zdobył m.in. Mt. McKinley, Elbrus, Mt. Vinson, Wspinał się na Aconcaguę w tym solo. Mieszka w Mysłowicach, prowadzi firmę techniczną w Katowicach. Oprócz wspinaczki Uwielbia żeglarstwo, jazdę motocyklem i fotografowanie.

gbielejec
Grzegorz Bielejec

KW Katowice, KW Lublin. Taternik, alpinista, himalaista – wspina się od 36 lat – otrzymał dyplom Fair Play 2014 Polskiego Komitetu Olimpijskiego w kategorii “Czyn czystej gry” za nocną akcję ratunkową do tajwańskiego himalaisty w obozie IV na wysokości 7.400 metrów na Broad Peak, 8 051 m. Zdobywca: Denali, 6 190 m w stylu alpejskim; Aconcagua 6 962 m Lodowcem Polaków; W Pamirze zdobył trzy spośród pięciu szczytów tzw. Śnieżnej Pantery: Ismail Somoni Peak, 7 495 m (d. Pik Kommunizma); Pik Korżniewskiej, 7 105 m; Pik Awicenny (d.Lenina), 7 134 m. W 2014 roku na Broad Peak Middle, 8011 m, osiągnął wysokość ok. 7960m prowadząc ostatni wyciąg. Współorganizował i uczestniczył w wyprawie Polish Gasherbrum Traverse 2016 w ramach projektu Taternik w Górach Wysokich. Od 4 lat Wydawca środowiskowego kwartalnika – TATERNIK.

pkopec
Paweł Kopeć

33 lata. Członek Świętokrzyskiego klubu Alpinistycznego oraz Speleoklubu Świętokrzyskiego. Taternik jaskiniowy, uczestnik wielu działań wspinaczkowych w Tatrach latem i zimą. Od 2010r systematycznie działa w górach wysokich, Alpach, Kaukazie, wszedł miedzy innymi Pik Lenina oraz Denali. Fizyk absolwent UJK Kielce.

mlange
Mariusz Lange

KW Katowice. 44 lat. Klub Wysokogorski Katowice. Wspina się od 2005 roku. Taternik, alpinista, wspinacz sportowy. Wspinaczka o trudnościach M9, WI6 nie jest mu obca. Wspinał się w Tatrach , Alpach, Himalajach. Mieszka w Tychach

damian_bielecki
Damian Bielecki

KW Katowice, Sakwa. 31 lat, Klub Wysokogórski w Katowicach oraz SAKWA. Absolwent Geodezji Górniczej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczestnik XXXI całorocznej Wyprawy Polskiej Akademii Nauk na Spitsbergenie oraz Malubiting & Spantik Expedition 2014. Wspinał się m.in zimą w Tatrach (Filar Ganku, Mały Kieżmarski), Alpach:Matterhorn, Piz Badile, Piz Bernina,Barre de Ecrins, Kaukazie(Filar Szchary,Trawers Urali), Ameryce Płd (Huarapasca,Nevado Ischinca), Alasce,zimą w górach Szkocji i Norwegii. Miłośnik fotografii i skiturów. Mieszka w Chorzowie, prowadzi firmę zajmującą się pracami z użyciem technik alpinistycznych.

pawel_michalski
Paweł Michalski

Łódzki KW. 45 lat. Członek Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Wspina się od 1991 roku. Zorganizował i brał udział w kilkunastu wyprawach w Himalaje i Karakorum. Zdobyte ośmiotysięczniki: Broad Peak, Gasherbrum II, Gasherbrum I, Cho Oyu, Nanga Parbat (wierzchołek północny – pierwsze polskie wejście). Zdobył wszystkie szczyty Korony Ziemi (oprócz Mt. Everestu). Brał udział w wyprawie unifikacyjnej PHZ na K2 w 2014 roku (osiągnął wys. 8450 m) oraz w 2016r. Ponadto wspinał się na Kanczendzongę, Lhotse, Dhaulagiri, Manaslu i Makalu. Jest adiunktem na uczelni wyższej.

Rafał Fronia
Rafał Fronia

Sudecki KW. 46 lat. Sudecki Klub Wysokogórski. Zamieszkały w Jeleniej Górze. Kartograf, Wydawnictwo Turystyczne PLAN. Wieloletni zawodnik w biegach górskich, były członek kadry Polski w Biegu na Orientację. Zdobywca Gasherbruma II 8035 m, uczestnik wypraw m.in. na Broad Peak, Dhualagiri i Nanga Parbat. Wszedł na Lhotse w 2017 roku. Wcześniej w 2006 roku zdobył Gaszerbrum II.

Krzysztof Stasiak

KW Lubin