Uczestnicy
Krzysztof Wielicki
Krzysztof Wielicki – kierownik wyprawy

Klub Wysokogórski Katowice. Nestor polskiego himalaizmu. Zdobywca Korony Himalajów. Autor trzech pierwszych zimowych wejść na ośmiotysięczniki. Jako pierwszy człowiek w historii zdobył ośmiotysięcznik – Broad Peak 8047 m – w ciągu jednego dnia, w czasie 16 godzin. Na 3 ośmiotysięczniki wszedł samotnie, wytyczył 3 nowe drogi. Był kierownikiem zimowej wyprawy na Makalu w 2001 roku. Zimą 2003 prowadził zimową wyprawę na K2 a zimą 2007 zimową wyprawę na Nanga Parbat oraz w 2013 zimową wyprawę na Broad Peak.

JanuszGolab
Janusz Gołąb – kierownik sportowy wyprawy

Klub Wysokogórski Gliwice. Wspina się od 1985 roku. Członek legendarnego tzw. „Wunder team”, który na przełomie wieków dokonał serii najznakomitszych wspinaczek o charakterze alpejskim w historii polskiego alpinizmu, jak np. zimowe przejścia ściany Troll Wall w Norwegii, Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc, Eiger w Alpach. Na jego koncie nie brakuje też ekstremalnych wspinaczek na Alasce i Grenlandii. Zwieńczeniem alpejskich sukcesów Janusza Gołębia było wytyczenie nowej drogi na wielkiej ścianie Kedar Dome w Himalajach Gharwalu. W 2012 roku – w duecie z Adamem Bieleckim – dokonał pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Gaszerbrum I, a latem 2014 roku – wspólnie z Marcinem Kaczkanem – zdobył K2!

snopczynski
Piotr Snopczyński – kierownik bazy

67 lat. Klub Wysokogórski Wrocław. Nestor polskiego himalaizmu, zdobywca szczytu Gashebrum II, uczestnik kilkunastu wypraw na szczyty ośmiotysięczne w tym zimowych ekspedycji Andrzeja Zawady. Był ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego już od czasu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W latach 1998-2002 był wiceprezesem tej organizacji. W 2006 zdobył Aconcague oraz wierzchołek północny Shisha Pangmy solo. W górach wysokich był na ponad 20 wyprawach, w tym trzech zimowych. W samych Himalajach uczestniczył w siedmiu akcjach ratowniczych, w czasie których ratował i transportował kolegów.

Adam Bielecki
Adam Bielecki

34 lat. Klub Wysokogórski Kraków. Pochodzi z Tychów, mieszka w Krakowie. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 13 lat. Leader kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, najmłodszego na świecie, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 roku razem z Januszem Gołębiem stanęli na szczycie Gasherbrum I, jako pierwsi zimą. 31 lipca 2012 roku staje – jako 10 Polak – na wierzchołku K2. 5 marca 2013 – staje na wierzchołku Broad Peak. Razem z Maciejem Berbeką, Arturem Małkiem i Tomaszem Kowalskim dokonali pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak

Rafał Fronia
Rafał Fronia

46 lat. Sudecki Klub Wysokogórski. Zamieszkały w Jeleniej Górze. Kartograf, Wydawnictwo Turystyczne PLAN. Wieloletni zawodnik w biegach górskich, były członek kadry Polski w Biegu na Orientację. Zdobywca Gasherbruma II 8035 m, uczestnik wypraw m.in. na Broad Peak, Dhualagiri i Nanga Parbat. Wszedł na Lhotse w 2017 roku. Wcześniej w 2006 roku zdobył Gaszerbrum II.

marek_chmielarski
Marek Chmielarski

40 lat. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Absolwent katowickiego AWF.  Wszedł na Gasherbrum II, Broad Peak i Ama Dablam. Za udział w akcji ratowania Tajwańczyka na wysokości 7300m podczas wyprawy na Broad Peak otrzymał Dyplom Fair Play PKOl. Wspinał się w rejonach górskich i skalnych m.in. Afryki, Australii, Nowej Zelandii, Ameryki Północnej.Na co dzień instruktor i pracownik wysokościowy. Tyszanin.

DariuszZaluski
Dariusz Załuski ( operator filmowy )

Klub Wysokogórski W Warszawa. Wszedł na: K2, dwukrotnie na Mt. Everest, Lhotse, dwukrotnie na Gasherbrum II, Cho Oyu. Uczestniczył w siedmiu wyprawach zimowych: K2, Makalu, 2 razy na Nanga Parbat i na Shisha Pangmę, Gasherbrum I. Dokonał pierwszego wejścia na Hagshu (6300 m) w Himalajach Zanskaru oraz Borondo Sar (6800 m) w Karakorum. Jest filmowcem, autorem filmów górskich, nagradzanych na cenionych festiwalach zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mieszka w Warszawie.

Marcin Kaczkan
Marcin Kaczkan

44 lat. Klub Wysokogórski Warszawa. Wspina się od 1996 roku. Organizował i brał udział w wyprawach w góry wysokie: Andy, Pamir, Thien-Shan, Himalaje, Karakorum. Posiada tytuł „Śnieżnej Pantery” za wejście na komplet siedmiotysięczników byłej ZSRR. Uczestniczył w wyprawach zimowych: Broad Peak 2010/2011 i Netia K-2 2003, gdzie wraz z Denisem Urubko i Piotrem Morawskim osiągnął zimowy rekord wysokości na K2. W 2010 zdobył w samotnym ataku Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Brał udział w wyprawach letnich na K2 w 2012 i Gasherbrum I i II w 2013r. 31 lipca 2014 roku zdobył K2. Pracuje jako adiunkt na Politechnice Warszawskiej.

a_malek
Artur Małek

37 lata. Klub Wysokogórski Katowice. Doświadczony taternik. Ma na swoim koncie zimowe wspinaczki zarówno na Kazalnicy Mięguszowieckiej jak i na Alpa Mayo 5947 m . Jesienią 2012 podczas wyprawy PZA na Lhotse osiągnął wysokość 8000 m. W 2013 roku dokonał pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Broad Peak w Karakorum. Mieszka w Tychach.

Piotr-Tomala
Piotr Tomala

45 lat. Członek Klubu Wysokogórskiego Lublin. Organizator i lider kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu. Uczestnik wyprawy unifikacyjnej PHZ PZA na Dhaulagiri /2013/ i Broad peak Middle /2014/. Mieszka w Lublinie, prowadzi firmę zajmującą się pracami wysokościowymi.

Jaroslaw-Botor
Jarosław Botor (ratownik medyczny)

44 lata. Klub Wysokogórski Gliwice. Organizator kilkunastu wypraw w Andy Góry Alaski i Kaukazu oraz Himalaje. Wszedł m.in. na Ama Dablam (solo w st. alpejskim 3 dni), Mt. McKinley, Alpamayo (Diretissimą Francuską), Pisco, 3x Aconcagua, Ojos del Salado, Matterhorn, Dente del Gigante, Piz Badile (drogą Cassina), Artensoraju. Uczestnik letniej wyprawy unifikacyjnej na K2 w 2016 roku. Ratownik medyczny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Instruktor ratownictwa górskiego GOPR. Mieszka w Zabrzu prowadzi Agencję Eventową More Then Explore.

Maciej Bedrejczuk
Maciej Bedrejczuk

35 lat. Taternik, alpinista, wspinacz sportowy, ekiper. Członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wspinał się w Alpach na północnych ścianach Grandes Jorasses, Materhorn, Eiger. Pokonał w Gruzji w stylu alpejskim trudne drogi na zachodniej ścianie Uszby i północnej Czatyn Tau. Uczestnik eksploracyjnej wyprawy do doliny Lachit w Karakorum gdzie wytyczył 2 nowe drogi na dziewiczych ścianach szczytów sześciotysięcznych. Mieszka w Rzeszowie.

Denis_Urubko-male
Denis Urubko

44 lata. Piętnasty człowiek w historii, który zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników świata – tzw. Koronę Himalajów i jako ósmym na świecie, dokonał tego bez użycia butli tlenowych. Łącznie wykonał 21 wejść na ośmiotysięczniki. Oprócz tego zdobył 10 szczytów siedmiotysięcznych i ma w swoim dorobku 34 wejścia solowe.

Do jego największych osiągnięć należą pierwsze wejścia zimowe na dwa ośmiotysięczniki: Makalu 9 lutego 2009 oraz Gaszerbrum II 2 lutego 2011. Od 2015 roku posiada obywatelstwo polskie.